четвер, 3 жовтня 2019 р.


  Документальна викладка
     "Обличчя депортації"

   Як повідомляє Український інститут національної пам'яті, цього року  вперше на державному рівні вшановують роковини депортації.

Верховна Рада України встановила другу неділю вересня Днем пам’яті примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. В ті роки примусово виселили близько 700 тис. осіб. 9 вересня 1944 року в Любліні СРСР та Польща уклали угоду про «взаємний обмін населенням». Виганяли українців з Польщі, а поляків з України. Як повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, «добровільне переселення» з «рівноцінним відшкодуванням майна» обернулося колгоспним рабством, голодом та злиднями, роками принижень та поневірянь без права повернення на рідні землі».
У Буймерській бібліотеці створено документальну викладку матеріалів для ознайомлення та прочитання. Адже це наша історія, і багато відвідувачів бібліотеки навіть не знали про цей факт, то ж підходили і передивлялись матеріал.

Немає коментарів:

Дописати коментар